YYÜ'den terör saldırılarına kınama

YYÜ'den terör saldırılarına kınama
YYÜ'den terör saldırılarına kınama
- YYÜ Senatosu, Suruç, Adıyaman ve Ceylanpınar'daki terör saldırılarını kınadı

VAN (AA) - Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Senatosu, Suruç, Adıyaman ve Ceylanpınar'daki terör saldırılarını kınadı.

YYÜ Senatosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, yaşanan elim hadiselerin birlik ve beraberliği bozmak için haince planlanan birer provokasyon olduğu belirtilerek, sağduyu çağrısında bulunuldu.

Suruç, Adıyaman ve Ceylanpınar'daki terör ve şiddet eylemlerinde hayatını kaybedenlere ve şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dilenen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ülkemizde meydana gelen bu elim hadiselerin kamuoyunda yarattığı derin infial ve yaşanan gelişmeler, bu terör ve şiddet eylemleri üzerinde daha da aklı selim düşünmemiz gerektiğinin apaçık bir kanıtıdır. Bu elim hadiseler birlik ve beraberliğimizi bozmak için sinsice ve haince planlanmış birer provokasyondur.

Şer güçlerinin bu sinsi planlarını bozmak için şimdi sağduyu zamanıdır. Unutulmamalıdır ki Türkiye 'de başlaması muhtemel bir istikrarsızlık, sadece bizi değil Orta Doğu'yu da içine alacak ve yıllarca devam edecek büyük bir kaosa ve kargaşaya sebebiyet verecektir. Bundan da bu bölgelerde yaşayan hiç kimse fayda sağlayamayacaktır. Ancak her şeye rağmen bölgesinde güçlü bir ülke olan Türkiye, geçmişte olduğu gibi bugün de kadirşinas halkıyla her türlü terör ve şiddet eyleminin üstesinden gelecek, birlik ve beraberlik içinde yaşamasını sürdürecektir. Bu azim ve irade milletimizde var olan ve tarihten gelen kutsal bir mirastır."