Zabıta ekipleri, gıda üretim tesislerini denetledi

Zabıta ekipleri, gıda üretim tesislerini denetledi
Zabıta ekipleri, gıda üretim tesislerini denetledi
VAN (AA) - Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri, kent genelindeki gıda üretim yerlerini...

VAN (AA) -  Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri, kent genelindeki gıda üretim yerlerini denetledi.

Gıda mühendislerinden oluşan denetleme ekibi, kentte gıda imalatı yapan fırınların hijyen koşulları, ruhsatları ve üretilen ürünlerin gramajları denetlenerek, eksikleri bulunan iş yerlerini sözlü ve tutulan zabıtlarla uyardı.

Yiyeceklerin genel durumu, kullanılan gıda maddelerinin saklama koşulları ve imalat tarihlerini titizlikle inceleyen ekiplere Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürü Sakine Turan'da eşlik etti.

Halka daha sağlıklı ve kontrollü gıda ulaşması için gıda üretim ve satış yerlerini alanında uzman gıda mühendislerinden oluşan ekiple denetlediklerini belirten Turan, kırmızı çizgilerinin hijyen koşullarına uyulması ve sağlık olduğunu belirtti.

Şimdiye kadar 400 iş yerinde yaptıkları kontrollerle halkın bilinçlendirilmesini sağlamaya çalıştıklarını bildiren Turan, "Görülen eksiklikler konusunda iş yeri sahiplerini bilgilendirdik. Uygunsuz gördüğümüz iş yerleri hakkında gerekli işlemi yaptık. Bu konudaki ihbarları da anında değerlendireceğiz" dedi.

İş yerlerinden talep gelmesi durumunda, her konuda gereken teknik desteği vermeye hazır olduklarını söyleyen Turan, denetimlere devam edeceklerini vurguladı.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Daire

  ,

  Kırmızı

  ,

  gıda

  ,

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kent

  ,

  iş yeri