10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
- YTSO Başkanı Becan ve Altınova Belediye Başkanı Oral birer mesaj yayımladı

YALOVA (AA) - Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, "Ulu Önderimiz milli mücadele dönemindeki üstün liderliği ile yaşadığı yüzyıla damgasını vurmuştur" ifadesini kullandı.

Becan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, minnet ve rahmetle andıklarını belirtti.

Tahsin Becan, şunları kaydetti:

"Ulu Önderimiz milli mücadele dönemindeki üstün liderliği ile yaşadığı yüzyıla damgasını vurmuştur. Türkiye Cumhuriyeti'ni kurduktan sonra da gösterdiği 'muasır medeniyet' hedefi ile ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyan Ulu Önder, ilkeleri ile de aradan geçen onca yıla karşın halen yolumuzu aydınlatma, nereden geldiğimizi ve nereye gitmemiz gerektiğini unutturmamaktadır."

- Altınova Belediye Başkanı Metin Oral

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral da mesajında, Atatürk'ün ilkeleri ve düşünceleriyle Türk halkının kalbinde yaşadığını ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle andıklarını vurgulayan Oral, "Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil fikirlerine sadakat gereklidir. Fikrinden hareketle 10 Kasım'ı bir matem ve milli bir yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmekteyiz" ifadelerini kullandı.