18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
- AK Parti Yalova Milletvekili Coşkun: "Çanakkale'de kahraman Mehmetçiğimiz 'Çanakkale geçilmez' nidasıyla tarihe yeni bir yön tayin etmiştir"

YALOVA (AA) - AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Çanakkale'de kahraman Mehmetçiğin "Çanakkale geçilmez" nidasıyla tarihe yeni bir yön tayin ettiğini vurguladı.

Coşkun, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, 100 yıl önce Çanakkale'de zafer yazıldığını ifade etti.

Tarihe altın harflerle işlenen Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100'üncü yılının kutlandığını belirten Coşkun, şunları kaydetti:

"Çanakkale'de kahraman Mehmetçiğimiz 'Çanakkale geçilmez' nidasıyla tarihe yeni bir yön tayin etmiştir. Milli birlik ve beraberlikle hiçbir tehlike karşısında yılmayan Mehmetçiğimiz, bayrağımızın indirilmeyeceğini ve ezanımızın dindirilemeyeceğini destansı bir zaferle tarihe yazmıştır. 18 Mart Şehitler Gününde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum."