18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
YALOVA (AA) - Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Yalova'da tören yapıldı.Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende ilk olarak Atatürk Anıtı'na...

YALOVA (AA) - Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Yalova'da tören yapıldı.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende ilk olarak Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Yalova Başkanı Mustafa Ürkmez, törende yaptığı konuşmada, şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

Vatanın her karış toprağının, şehit kanlarıyla sulanarak alındığını belirten Ürkmez, Çanakkale Zaferi'nin asla unutulmayacağını vurguladı.

Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığından Binbaşı Mert Topkaraoğlu ise şehit ve gazilerle gurur duyduklarını belirtti.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma, Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, daire müdürleri, şehit yakınları ve gazilerin katıldığı törenin ardından Yalova Şehitliği ziyaret edildi.