3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
YALOVA (AA) - Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, engellilerle ilgili projeleri birer birer hayata geçirmeyi sürdürdüklerini bildirdi.Salman, 3...

YALOVA (AA) - Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, engellilerle ilgili projeleri birer birer hayata geçirmeyi sürdürdüklerini bildirdi.

Salman, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, hayatının her anını kimseye bağlı kalmadan sürdürebilmelerinin engelli bireylerin en temel hakkı olduğunu ifade etti.

Yalova'yı engelsiz bir kent yapabilmek için çalıştıklarını vurgulayan Salman, şunları kaydetti:

"Belediye başkanlığına adaylığım sürecinde ve başkan seçildikten sonra yurt dışında yaptığım organizasyonlar sayesinde birçok kardeşimizin akülü tekerlekli sandalye ihtiyacını giderdik. Planladığımız projelerle onların sosyal yaşantımızın içinde yer almasına özen gösteriyoruz. Türkiye'de sadece üç yerde olan engelliler plajını bu dönemde hayata geçirdik. 'Engelsiz Kafe'nin ihale aşaması tamamlandı, önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak ve kısa sürede hizmete açılacak. Bu duygu ve düşüncelerle başta kentimizde yaşayanlar olmak üzere tüm özel insanların 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum."