Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:
- "AK Parti'nin 13 yıldır yaptığı ve bugün yapmakta olduğu her şeyi 'Biz de yapacağız' diyorlar. Bunu söyleyebiliyorlar. Yeni bir tek vaatleri yok" - "Bugün bizim yapmadığımız ve hiç kimsenin yapamayacağı kadar uçuk 5 maddeyi hariç bırakırsanız geri kalan her şeyi biz zaten yaptık, yapmaya devam ediyoruz"

YALOVA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "AK Parti 'nin 13 yıldır yaptığı ve bugün yapmakta olduğu her şeyi 'Biz de yapacağız diyorlar. Bunu söyleyebiliyorlar. Yeni bir tek vaatleri yok" dedi.

İslam, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Yalova Şaban Temuge Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nde sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine yönelik düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinin önemine dikkati çekti.

Türkiye 'nin yine bir dönüm noktasında ve karar arifesinde bulunduğunu vurgulayan İslam, "Tam bir ay sonra Türkiye'nin yeniden bir karar vermesi gerekiyor. Neye karar vermesi gerekiyor? Son 13 yıldır yaşadıklarımızı iyi hatırlıyor muyuz? 13 yıl öncesini hatırlıyor muyuz? 13, 20, 30 yıl öncesine geri dönmek istiyor muyuz? Bütün bu kazanımları kaybetmek ve sıfırdan başlamak istiyor muyuz? Aslında karar vermemiz gereken konu bu" ifadelerini kullandı.

İslam, muhalefet partilerinin seçim beyannamelerindeki sosyal politikalara yönelik vaatlere de değinerek, şöyle konuştu:

"Bize 13 yıldır muhalif partiler sürekli şunu söylediler; 'Makarna, kömür dağıtarak oy avcılığı yapıyorsunuz. Devletin parasını boş yere sarf ediyorsunuz, paraları sokağa atıyorsunuz, müsrifsiniz. Bütün bunları yapmamanız lazım.' 13 yıl dinledik bunları. Ne hakaretler. Sizler de dinlediniz, televizyon ekranlarından konuştular ama bir aydır ağız değişti, yüz seksen derece döndüler. Şimdi de diyorlar ki 'Sosyal politikalar çok önemli. AK Parti bunu yapamıyor. Biz gelirsek bunu yapacağız.' Neyi yapacaksınız? Söyleyebildikleri sadece şu; AK Parti'nin 13 yıldır yaptığı ve bugün yapmakta olduğu her şeyi 'Biz de yapacağız' diyorlar. Bunu söyleyebiliyorlar. Yeni bir tek vaatleri yok. Bütün beyannameleri dikkatli şekilde okudum. Sosyal politikalarla ilgili 74 madde birinde var, 34 madde birinde var, 22 madde birinde var. Bu saydığım sosyal politikalar içinde, yaklaşık 150 madde var 3 partinin sosyal politikalarını toplarsanız eğer. Bugün bizim yapmadığımız ve hiç kimsenin yapamayacağı kadar uçuk 5 maddeyi hariç bırakırsanız geri kalan her şeyi biz zaten yaptık, yapmaya devam ediyoruz."