AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'ne doğru

AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'ne doğru
AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'ne doğru
- AK Parti İl Başkanı Öztabak: - "12 Eylül'de yapılacak olan 5. Olağan Büyük Kongremiz sonucunda da 1 Kasım'daki genel seçimlere emin adımlarla ilerleyeceğiz"

YALOVA (AA) - AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, "12 Eylül'de yapılacak olan 5. Olağan Büyük Kongremiz sonucunda da 1 Kasım'daki genel seçimlere emin adımlarla ilerleyeceğiz" dedi.

Öztabak, partisinin il binasında düzenlediği toplantıda, AK Parti'nin 3 Kasım 2002'den itibaren her seçim ve referandumda milletle sözleşmesini tazelediğini söyledi.

Milli iradenin güçlü sesini 2023, 2053 ve 2071'e ulaştırmaya çalışacaklarını belirten Öztabak, şöyle konuştu:

"Kurucu liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın 2002 seçimlerine sokulmamasından başlayan ve sonrasında AK Parti'yi siyasetin karanlık dehlizlerinde bırakmayı hedef alan tüm senaryolar, zaman içinde birer birer çöktü. AK Parti ve kadroları, bu zaman diliminde yaşanan her bir olaydan güçlenerek çıkmakla kalmadı, milletimizle bağını daha da sıkılaştırdı. Bu sürede kritik yıllar, günler ve saatler oldu. Bu kritik eşiklerin her biri sağduyu, tecrübe, birikim, sağlam prensipler ve milletimizin desteğiyle aşıldı. Bütün bunlar olurken AK Parti'nin dayandığı en büyük güç ise sarsılmaz birliği, milletin duyduğu itimat ve ilk günden kurucu değerlerine olan sadakati oldu."

AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'nden daha da güçlenerek çıkılacağını ifade eden Öztabak, "1 Eylül 2014 yılında Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında başlayan kongreler bütünleşmemizin ve tazelenmemizin ve yeniden heyecanla başlamamızın teminatı oldu. 12 Eylül'de yapılacak olan 5. Olağan Büyük Kongremiz sonucunda da 1 Kasım'daki genel seçimlere emin adımlarla ilerleyeceğiz" dedi.