AK Parti İl Teşkilatından muhtarlarla toplantı

AK Parti İl Teşkilatından muhtarlarla toplantı
AK Parti İl Teşkilatından muhtarlarla toplantı
YALOVA (AA) - AK Parti Yalova İl Teşkilatı tarafından köy muhtarlarının sıkıntı ve isteklerini öğrenmek için toplantı yapıldı.AK Parti Yalova İl...

YALOVA (AA) - AK Parti Yalova İl Teşkilatı tarafından köy muhtarlarının sıkıntı ve isteklerini öğrenmek için toplantı yapıldı.

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Uygulama Oteli'nde yapılan toplantıda, bu yıl Yalova'nın köy yollarında 51 kilometrelik sıcak asfalt çalışması başlatıldığını söyledi.

Köylerin daha ulaşılabilir ve güzel olması için çalışmaların devam edeceğini belirten Öztabak, muhtarlara, köylülerinde bir sıkıntı ve istekleri olduğunda çözülmesi için elinden geleni yapacağını ifade etti.

İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demirel de 2005-2015 yıllarında Yalova'nın köylerine 34 milyon liralık yatırım  yaptıklarını bildirdi.

Son 10 yılda 13 bin 442 metrekare parke, 495 kilometre asfalt, 197 kilometre stabilize yol yaptıklarını anlatan Demirel, "Köy ve köy altı yerleşimlerin sağlıklı içme suyuna kavuşabilmesi için çalışmalar yaptık. Yalova'da toplam 101 birimin içme suyu sorununu ortadan kaldırdık. Böylece, Yalova'nın mahalle ve köylerinin tamamına temiz içme suyu götürdük. Bunun yanında köylerimizde olan bir çok sorunun çözülmesi için çalışmalar yaptık" diye konuştu.