AK Parti Yalova İl Başkanı Öztabak:

AK Parti Yalova İl Başkanı Öztabak:
AK Parti Yalova İl Başkanı Öztabak:
- "Başbakan Davutoğlu, diğer adayların da benim etrafımda birleşmesini istiyor"

YALOVA (AA) - AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, "Başbakan Davutoğlu, diğer adayların da benim etrafımda birleşmesini istiyor" dedi.

Öztabak, partisinin il binasında düzenlenen basın toplantısında, mevcut yönetim ile başarılı bir süreci geride bıraktıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 49 civarında oy aldıklarını hatırlatan Öztabak, "Sonuç olumsuz olsa da bu bir başarıydı. Daha sonra 10 Ağustos seçimlerini başarıyla geçtik. İlk kez Türkiye ortalamasının 1 puan eksiğiyle, yüzde 50'nin üzerinde oy ortalamasını yakaladık. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dan bu konuda sizin adınıza tebrikleri almıştım" diye konuştu.

Öztabak, 10 Ocak'ta gerçekleştirilecek kongreyle ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüğünü belirterek, "Başbakan Davutoğlu, diğer adayların da benim etrafımda birleşmesini istiyor" ifadesini kullandı.

AK Parti Yalova İl Başkanlığı için başka bir adayın çıkıp çıkmayacağı yönündeki soru üzerine Öztabak, "Şu an itibariyle bu görev kesinleşmiştir. Buna rağmen başka bir adayın çıkacağını düşünmüyorum. Genel Merkez, diğer illerde de büyük problemleri aştı. Yalova'da da bunu yapmakla mükellefiz. Yalova'yı çok parçalı bir bohça şeklinde Genel Merkez'e sunamayız. Görüştüğüm arkadaşlarımız da makul. Aday adaylık süreçlerinin sonlanacağını düşünüyorum" yanıtını verdi.