Altınova'daki gıda zehirlenmesi şüphesi

Altınova'daki gıda zehirlenmesi şüphesi
Altınova'daki gıda zehirlenmesi şüphesi
- Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Küçükyılmaz: - "Hastanemize yemek zehirlenmesi şikayetiyle gelen 84 civarındaki hasta taburcu edildi"

YALOVA (AA) - Yalova  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz, İstanbul -Bursa- İzmir Otoyol Projesi şantiyesindeki gıda zehirlenmesi şüphesine ilişkin, "Hastanemize yemek zehirlenmesi şikayetiyle gelen 84 civarındaki hasta taburcu edildi" dedi.

Küçükyılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 84 işçinin zehirlenme şüphesiyle Yalova Devlet Hastanesi'ne başvurduğunu söyledi.

Şantiyede üç taşeron firmanın bir yemek firmasıyla anlaştığını ve işçilerin bu yemekten zehirlenme şüphesiyle geldiğini belirten Küçükyılmaz, şöyle konuştu:

"İşçiler öğle yemeğinde köfte olduğunu ve bunun kötü koktuğunu söylediler.  Akşam da nohut, pilav ve çorba varmış ama hepsi öğlen yedikleri köfteden zehirlenmenin kaynaklandığını söylediler. Hastalar, hastaneye bulantı ve karın ağrısı şikayetiyle geldi. Buraya gelenlerin hepsi zehirlenme şikayetle gelmedi. Bazısı da 'Acaba ben de zehirlendim mi?' diye de gelenler oldu ama hepsine aynı hastaymış gibi ilgilendik. Hastanemizde akşamları normalde 8 doktorumuz var ama buna ilave 4 doktorumuz daha geldi ve tüm hastalarla ilgilenildi. Hastanemize yemek zehirlenmesi şikayetiyle gelen 84 civarındaki hasta taburcu edildi."


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  İzmir

  ,

  taşeron

  ,

  Kamu

  ,

  Yemek

  ,

  Akşam

  ,

  gıda