Amcasından öğrendiği işi meslek edindi

Amcasından öğrendiği işi meslek edindi
Amcasından öğrendiği işi meslek edindi
YALOVA (AA) - Yalova'da yaklaşık 40 yıldır ayakkabı tamiriyle uğraşan Hayrettin Akkaya (65), amcasından öğrendiği bu işi severek yaptığını...

YALOVA (AA) - Yalova'da yaklaşık 40 yıldır ayakkabı tamiriyle uğraşan Hayrettin Akkaya (65), amcasından öğrendiği bu işi severek yaptığını söyledi.

Akkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte ilk lostra salonunu kendisinin açtığını anlattı.

Çocukluğunda amcasının uğraştığı bu işi merak ettiğini ve zamanla öğrenmesinden sonra geçimini bundan sağlamaya başladığını dile getiren Akkaya, şöyle konuştu:

"Evli ve 4 çocuk babasıyım. Çocuklarından sadece biri bu işle ilgileniyor. Aslen Eskişehirliyim ve bu mesleğe de ilk orada başladım. Yaklaşık 15 sene orada bu işi yaptım. Daha Sonra Adapazarı'nda belediyede şoförlüğü yaptım ve emekliye ayrıldım. Yaklaşık 20 yıldır da Yalova'dayım ve bu işi sürdürüyorum. Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de zorluk ve kolaylık var. Önemli olan, işi sevmektir. Bu işi severek yapıyorum ve artık bu meslek bana kolay geliyor. Bu işin kazancıyla ilgili olarak da tabii ki halimize şükretmek lazım. Allah bereket versin."

Akkaya, bir müşterisinin Bulgaristan'dan getirdiği 50 yıllık çarığı dükkanında sergilediğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Bulgaristan

  ,

  Çocuk

  ,

  Ayakkabı