Atatürk Haftası'nda "Yürüyen Köşk"ün ziyaretçi sayısı arttı

Atatürk Haftası'nda "Yürüyen Köşk"ün ziyaretçi sayısı arttı
Atatürk Haftası'nda "Yürüyen Köşk"ün ziyaretçi sayısı arttı
YALOVA (AA) - Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Atatürk Haftası dolayısıyla Yürüyen Köşk'e ilginin yüksek olduğunu bildirdi.Salman, gazetecilere...

YALOVA (AA) - Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Atatürk Haftası dolayısıyla Yürüyen Köşk'e ilginin yüksek olduğunu bildirdi.

Salman, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10-16 Kasım Atatürk Haftası nedeniyle tarihi köşkün ücretsiz ziyaret edilebildiğini belirtti.

Hafta boyu özellikle öğrenciler ve vatandaşların köşke büyük ilgi gösterdiğini vurgulayan Salman, şunları kaydetti:

"Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, kentimize özel bir ilgi duymuştur ve bu sevgisini 'Yalova benim kentimdir' diyerek ortaya koymuştur. Biz de Atamızın mirasına en iyi şekilde sahip çıkıp köşkü kentimizin marka değeri haline getirmek ve onu tüm dünyaya tanıtmak için özen gösteriyoruz. Kentimize gelen misafirlerimizi mutlaka Yürüyen Köşk'e getiriyor, bu sayede buranın adının daha da ön plana çıkmasını amaçlıyoruz. Gelen misafirlerimize takdim ettiğimiz tüm hediyelik eşyalarımızda Yürüyen Köşk objesini kullanmaya özen gösteriyoruz. Atatürk Haftası dolayısıyla istedik ki Yürüyen Köşk'ü çok daha fazla insan görsün, tanısın ve çevresine anlatsın. Bu nedenle bu hafta boyunca giriş ücreti alınmamasını kararlaştırdık. Tüm vatandaşları Yürüyen Köşk'e bekliyoruz."