Avcı Dernekleri Tanışma Toplantısı

Avcı Dernekleri Tanışma Toplantısı
Avcı Dernekleri Tanışma Toplantısı
YALOVA (AA) - Orman ve Su işleri Bakanlığı 2. Bölge  Müdürlüğü Yalova İl Müdürlüğü tarafından "Avcı Dernekleri Tanışma Toplantısı" düzenlendi.Yalova...

YALOVA (AA) - Orman ve Su işleri Bakanlığı 2. Bölge  Müdürlüğü Yalova İl Müdürlüğü tarafından "Avcı Dernekleri Tanışma Toplantısı" düzenlendi.

Yalova İl Müdürü Nevzat Alğan, müdürlükte yapılan toplantıda göreve yeni geldiğini hem tanışma hem de durum değerlendirmesi yapmak için toplantının düzenlendiğini söyledi.

Yalova'da müdürlük olarak sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları yapmalarının yanında doğadaki hayvanlar içinde çalıştıklarını belirten Alğan, "Doğadaki hayvanların yaşamlarını rahat bir şekilde sürdürmesi hepimizin ortak isteği. Bizler bu çalışmaları yaparken diğer taraftan da kaçak avcılığın önüne geçmek için uğraşıyoruz. Tabi Avcı Dernekleri'ne de kaçak avlanma konusunda büyük iş düşüyor. Umarım beraber el ele vererek kaça avlanmanın önüne gececeğiz" diye konuştu.

Dernek başkanlarının da istek ve şikayetlerini dile getirdiği toplantıda ayrıca Yalova'da avcılığın sorunları, sürdürülebilir avcılık ve AVBİS (Avlak Yönetimi Bilgi Sistemi) hakkında bilgilendirme yapıldı.