"Bir Hilal Uğruna Toprağa Düşenlere Vefa" projesi

"Bir Hilal Uğruna Toprağa Düşenlere Vefa" projesi
"Bir Hilal Uğruna Toprağa Düşenlere Vefa" projesi
Yalova'da "Bir Hilal Uğruna Toprağa Düşenlere Vefa" projesi kapsamında 45 öğrenci Çanakkale'ye gönderildi

YALOVA (AA) - Yalova Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Bir Hilal Uğruna Toprağa Düşenlere Vefa" projesi kapsamında 45 öğrenci Çanakkale'ye gönderildi.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, müdürlük bahçesinde düzenlenen uğurlama töreninde Çanakkale Savaşı'nın Türkiye tarihi içinde büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Çanakkale'de yüz binlerce şehidin ülke  için seve seve canını ortaya koyduğunu belirten Cebiroğlu, "Çanakkale Savaşı'nı kaybetseydik şuanda ya yarı bağımsız ya da esir bir devlettik. Bizler Çanakkale'de vatanımız için savaşanlara ne kadar şükretsek azdır. Çanakkale'yi gezerken lütfen her şeyi çok iyi görün ve hafızanıza kazıyın" diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Süvari de öğrencilerin kötü alışkanlıklardan, şiddetten, suç ve suç örgütlerinden uzak kalmaları ve tuzaklara düşmemeleri için sosyal sorumluluk kapsamında projeyi düzenlediklerini vurguladı.

Çanakkale'ye 45 öğrencinin gönderildiğini belirten Süvari, öğrencilerin iki gün Çanakkale'deki tarihi yerleri ve savaş alanlarını gezeceklerini ifade etti.

Daha sonra öğrenciler Çanakkale'ye uğurlandı.