Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
- Yalova Müftüsü Üskülüplü: - "Camilerimiz milletimizin maneviyat dünyasının sağlıklı bir şekilde oluşmasına, toplumumuzda birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır"

YALOVA (AA) - Yalova Müftüsü Mustafa Üskülüplü, "Camilerimiz milletimizin maneviyat dünyasının sağlıklı bir şekilde oluşmasına, toplumumuzda birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır" ifadesini kullandı.

Üskülüplü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, camilerin manevi arınma, huzur ve sükunet bulma mekanları olduğunu vurguladı.

Camilerin günlük yaşantının vazgeçilmez parçası olduğunu belirten Üskülüplü, şunları kaydetti:

"Camilerimiz milletimizin maneviyat dünyasının sağlıklı bir şekilde oluşmasına, toplumumuzda birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır. Fert ve toplum hayatındaki öneminden dolayı, cami hizmetlerini sürekli geliştirme ve daha işlevsel hale getirme hususunda mevcut olanla yetinmemeyi temel ilke olarak görmek gerekir. Camilerimizde namaz ibadetinin yanında Kur'an-ı Kerim öğretimi, tefsir dersleri, hadis dersleri, siyer, ilmihal dersleri yapılmaktadır."

Üskülüplü, bu yıl Camiler ve Din Görevlileri Haftasının temasının "Cami ve Namazla Arınma" olduğunu ifade etti.


  ETİKETLER:

  Kur'an-ı Kerim

  ,

  Cami

  ,

  Namaz

  ,

  toplum

  ,

  Birlik