Cem Vakfı Yalova Şube Başkanı Giray:

Cem Vakfı Yalova Şube Başkanı Giray:
Cem Vakfı Yalova Şube Başkanı Giray:
- "Temelini atacağımız Yalova Cem Evi ve Kültür Merkezi'nde hem ibadet hem de kültürel faaliyetler için yerler olacak"

YALOVA (AA) - Cem Vakfı Yalova Şube Başkanı Sinan Giray, "Temelini atacağımız Yalova Cem Evi ve Kültür Merkezi'nde hem ibadet hem de kültürel faaliyetler için yerler olacak" dedi.

Giray, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında Pazar günü Yalova Cem Evi ve Kültür Merkezi'nin temelini atacaklarını söyledi.

Yalova'da Alevi vatandaşlara yönelik böyle kapsamlı bir yerin ilk defa yapıldığını belirten Giray, "Temelini atacağımız Yalova Cem Evi ve Kültür Merkezi'nde hem ibadet hem de kültürel faaliyetler için yerler olacak. Projeyi Yalova Belediyesi işbirliğinde yapıyoruz. Yalova Belediyesi'ne verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Projemizin içinde ibadet yerleri, yemek salonu, morg, abdest alma yerleri ve kurs düzenleme salonları gibi alanlar olacak.  Burada hem Alevi kardeşlerimiz ibadetlerini yapacaklar, hem yemek verecekler hem de eğitim kurslarına katılabilecekler. Amacımız insanımıza en iyi hizmeti sunmaktır" diye konuştu.

Giray, Pazar günü saat 16:00'da Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan'ın katılımıyla merkezin temel atma törenini gerçekleştireceklerini kaydetti.