CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya:
-"Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu talimatıyla 90 yıllık partimizde ilk defa bir engelliler ofisi oluşturuldu"

YALOVA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun talimatıyla partilerinde ilk kez engelliler ofisi oluşturulduğunu bildirdi. 

Akkaya, Yalova Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde (YÜSEM) düzenlenen  Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu 6'ncı Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'de yaklaşık 8,5 milyon engelli yaşadığını, bunun nüfusun yaklaşık yüzde 13'üne karşılık geldiğini söyledi. 

Engellilerin birçok sorunu bulunduğunu, toplumdan uzakta aileleriyle baş başa bir yaşam sürdüğünü savunan Akkaya, "Biz göreve geldikten sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun talimatıyla 90 yıllık partimizde ilk defa engelliler ofisi kuruldu. Bu kapsamda amacımız Türkiye'nin 7 bölgesinde 7 ayrı engelli ofisi açarak engellilerin sorunlarını tesbit ederek çözüm sağlamaktır" dedi. 

 

Akkaya, iktidara gelmeleri halinde, engellilere yönelik bakımevlerini tüm Türkiye'de yaygınlaştıracaklarını belirterek, "Yapacağımız projelerde hep kaynak soruyorlar. 'Siz bunları söylüyorsunuz ama kaynak nerede' diye. Türkiye'nin gerçekten havası, denizi, güneşi, ormanı, çalışkan insanları var. Bunlar iyi değerlendirilebilirse bu ülkenin bütün imkanları, bütün yurttaşlarımıza bir ömür boyu ve ondan sonra da çocuklarına bırakabilecekleri güzel bir Türkiye için yeterli. Yeter ki onu doğru kullanalım" diye konuştu.