CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi:

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi:
CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi:
- "Ne HDP ile ne herhangi bir siyasi partiyle koalisyon kurma gibi bir düşüncemiz yok. Hedefimiz tek başına iktidar olmaktır"

YALOVA (AA) - CHP  Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, ne HDP ne de başka herhangi bir siyasi partiyle koalisyon kurmayı düşünmediklerini, tek başına iktidar olmayı hedeflediklerini söyledi.

Partisinin Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin seçim irtibat bürosunu ziyaret eden Hamzaçebi, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "CHP ile koalisyon yapmayı oturup konuşabiliriz" sözünün hatırlatılması üzerine, Hamzaçebi, koalisyon kurmak değil, tek başına hükümet olmak için yola çıktıklarını ifade etti.

Hamzaçebi, şöyle devam etti:

"Ne HDP ile ne herhangi bir siyasi partiyle koalisyon kurma gibi bir düşüncemiz yok. Hedefimiz tek başına iktidar olmaktır. CHP'nin yükselişini görenler, CHP ile irtibat veya ona koalisyon kurma yarışına girmiş durumdalar. Bunların hiçbirine bakmıyoruz, yolumuza devam ediyoruz. Bugün Yalova'dayız, yarın bir başka yerdeyiz. Türkiye 'de adım adım CHP iktidarı gelmektedir. Biz CHP iktidarına hazırız, Türkiye de buna hazır olsun."

"Altın kaplamalı klozet" tartışmalarıyla ilgili soruya ise Hamzaçebi,  iktidarın kaybetme psikolojisi içinde olduğunu ileri sürerek, şöyle dedi:

"Tek başına iktidar olma çoğunluğu yok artık. 276'nın altına inmiş durumda. Bu nedenle Erdoğan'ın dilinin ayarı bozulmuş, ölçüsü bozulmuş. Genel Başkanımız çok güzel bir cevap verdi kendisine; 'Cezai ehliyeti yok.' Cezai ehliyeti olmayan bir insana cevap vermek doğru değil. Onu muhatap almak doğru değil. Onu muhatap almıyoruz."

Ziyarette Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Hamzaçebi'ye, "Yürüyen Köşk" motifli çini tabak hediye etti.