CHP Yalova Milletvekili İnce:

CHP Yalova Milletvekili İnce:
CHP Yalova Milletvekili İnce:
- "Ben Meclis'in dava rekortmeniyim. En fazla dava bende var. Hiç korkmuyorum bunlardan"

YALOVA (AA) - CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Ben Meclis'in dava rekortmeniyim. En fazla dava bende var. Hiç korkmuyorum bunlardan" dedi.

İnce, partisinin Yalova İl Başkanlığınca Raif Dinçkök Kültür Merkezi'nde düzenlenen " Türkiye Nereye Gidiyor" başlıklı konferansta yaptığı konuşmada, kendisine yönelik dokunulmazlığının kaldırılması için verilen fezlekeleri hatırlattı. İnce, şöyle devam etti:

"Bunlar benim şeref madalyalarım. Ne bunlar? Silivri'ye gitmişim, mahkeme salonu böyle bir salon. Mustafa Balbay, Mehmet Haberal arkadaşlarım başta olmak üzere pek çok tutuklu aşağıda. Hakim asıyor kesiyor. Ben de seyirci tarafında mahkeme heyetine bağırmışım. 'Ey mahkeme heyeti...' Aynen böyle diyor; 'Elini sallayarak mahkeme heyetine tehditte bulundu.' Ben de şunu dedim: 'Ey mahkeme heyeti, şimdi, bugün yukarıda oturuyorsunuz ama zamanı gelecek o sanıkların oturduğu yerde oturacaksınız.' Sakarya'ya gittim konuşma yaptım, savcı bana fezleke göndermiş. Aynen şöyle yazıyor; 'Muharrem İnce, hükümeti yıpratıcı konuşmalar yaptı.' Ben de Meclis kürsüsüne çıktım, o fezlekeyi yırttım."

İnce, 7 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimine değindi.

Partililerine, seçim çalışmalarında dişiyle tırnağıyla mücadele etme çağrısında bulunan İnce, "Ben Meclis'in dava rekortmeniyim. En fazla dava bende var. Hiç korkmuyorum bunlardan. Ben korkmuyorum, siz de korkmayacaksınız. Kim bunlar? Mustafa Kemal, 1919'da yedi düvelden korktu mu? ' Para yok' dediler, 'Bulunur' dedi. 'Silah yok' dediler, 'Alınır' dedi. İmkansızı başardıysa biz de bunu başaracağız. Önce buna inanacağız" diye konuştu.