CHP Yalova Milletvekili İnce:

CHP Yalova Milletvekili İnce:
CHP Yalova Milletvekili İnce:
- ''Allah izin verirse, millet de isterse ben 2019'da başbakan olacağım. Ben buna inanıyorum.''

YALOVA (AA) -  Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, ''Allah izin verirse, millet de isterse ben 2019'da başbakan olacağım. Ben buna inanıyorum.'' dedi.

Yalova İl Tarım Müdürlüğü'ne üye çiftçilerle bir restoranda kahvaltıda buluşan İnce, burada yaptığı konuşmada, sıradan çiftçi bir ailenin sıradan yaşamından gelen biri olduğunu söyledi.

Yalova'nın  13 yıldır milletvekili olduğunu dile getiren İnce, ''13 yıl içerisinde pek çok olayla karşılaştım. 13 yıl önce sadece Yalova milletvekiliydim, şimdi Türkiye 'nin milletvekiliyim. Ben sadece Yalova'da değil, Rize, Kocaeli, Bolu, Edirne, Mersin, Malatya, Kayseri, Adana ve birçok ilde siyaset yapıyorum.'' diye konuştu.

''Diğer adayları seçtiğiniz de milletvekili seçeceksiniz, beni seçtiğiniz de genel başkan seçeceksiniz'' ifadesini kullanan İnce, şöyle devam etti: ''Benim bir iddiam var. 'Ben bu partiye genel başkan olurum, Türkiye'ye başbakan olurum' diye. Bir denedim olmadı. Bunu bir defa daha deneyeceğim, bunu herkes biliyor. Allah izin verirse, millet de isterse ben 2019'da başbakan olacağım. Ben buna inanıyorum. Bu yüzden benim Yalova da birinci parti çıkmam lazım. Ben milletvekili olursam Yalova'nın çok güzel reklamı olacak. Ben genel başkan olursam CHP 'nin korkunç bir havası olacak. Yalova'nın da itibarı olacak. Siz bu seçimlerde diğerlerine oy verirseniz; milletvekili seçeceksiniz, beni seçerseniz CHP'ye genel başkan seçeceksiniz''