CHP Yalova Milletvekili İnce:

CHP Yalova Milletvekili İnce:
CHP Yalova Milletvekili İnce:
- "Türkiye'nin huzura, barışa ve güvenliğe ihtiyacı var. Türkiye bu sıkıntılardan kurtulmalı"

YALOVA (AA) - CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, " Türkiye 'nin huzura, barışa ve güvenliğe ihtiyacı var. Türkiye bu sıkıntılardan kurtulmalı" dedi.

Yalova Setur Marina'da bir restoranda basın toplantısı düzenleyen İnce, 1 Kasım seçimlerinde Yalova'da birinci parti olacaklarına inandıklarını söyledi.

Partisinin genel başkanlığına yeniden aday olup olmayacağı sorusu üzerine İnce, şöyle konuştu:

"Siyaset iddia işidir, ikna işidir. Siyasette bir iddia ile yola çıkanlar, o iddiayı ömür boyu sürdürmek zorundadır. Bir sefere mahsus iddialar olmaz. Onlardan siyasetçi olmaz. Bir iddiayla yola çıkmıştım. Şimdi önümüzde böyle bir şey yok. Önümüzde seçim var. O geçmişte kaldı. Geleceğe de bakarız sonra ama hemen kapının önünde olan bir var. 1 Kasım'da seçim var. Partimin bir oy fazla alması, başarılı olması için elimden geleni yaparım. Gerisine bakarız. Sonuç ne çıkar, koalisyon mu çıkar, peş peşe seçimler mi yaşar? Türkiye'nin huzura, barışa ve güvenliğe ihtiyacı var. Türkiye bu sıkıntılardan kurtulmalı."

İnce, "CHP'nin iktidar olması durumunda genel başkan adayı olmayacaksınız o zaman " denilmesine, "İleride oluruz canım, acelesi yok. Bu soruların zamanı değil şimdi. Bu sorular daha sonraki sorular. Şu anda partimin başarılı olması için uğraşıyorum. Sayın Genel Başkanımızla da sürekli görüşüyorum. Eksik gedik ne varsa bir kenarından tutmaya, yardımcı olmaya çalışıyorum. Şu andaki görevim bu. Öbürüne sonra bakacağız" karşılığını verdi.