Çiftlikköy'de spor sahası yapılması planlanıyor

Çiftlikköy'de spor sahası yapılması planlanıyor
Çiftlikköy'de spor sahası yapılması planlanıyor
YALOVA (AA) - Çiftlikköy ilçesinde, cezaevi için tahsis edilen alanın yanındaki arazide spor sahası yapılmasının planlandığı bildirildi.Çiftlikköy...

YALOVA (AA) - Çiftlikköy ilçesinde, cezaevi için tahsis edilen alanın yanındaki arazide spor sahası yapılmasının planlandığı bildirildi.

Çiftlikköy Belediye Meclis Üyesi Sedat Bahadır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sultaniye Mahallesi'nde 150 dönüm alanın cezaevi inşası için önceki yıllarda Adalet Bakanlığına devredildiğini söyledi.

Bu alanın yanında belediyeye ait 40 dönüm arazi bulunduğunu belirten Bahadır, şöyle konuştu:

"Adalet Bakanlığı tarafından 150 dönümlük alanda cezaevi yapılması düşünülüyordu. Mahalle halkı olarak, Çiftlikköy halkı olarak burada cezaevi istemiyoruz. Bu alan Çiftlikköy'e yakışır, Çiftlikköy'ün bütün ihtiyaçlarını karşılayacak ve çok değerli bir arazidir. Çiftlikköy Belediyesinin burada 40 dönüm arazisi var. Bu alana Sultaniyespor için geçici bir antrenman sahası yapmayı düşünüyoruz. Belediye Başkanımızla da görüştük. Diğer 150 dönümlük alanı da temizleyip Sultaniye'de bir mesire alanı yapılmasını düşünüyoruz."