Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni

Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni
Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni
- Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Akar, Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulunun 125. mezuniyet törenine katıldı

YALOVA (AA) - Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulundan mezun olan 469 astsubay için düzenlenen 125'inci dönem mezuniyet törenine katıldı.

Karamürselbey Eğitim Merkezi'ndeki Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, 125'inci dönem mezuniyet töreninde 469 öğrenci diplomalarını aldı.

Törene, Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar'ın yanı sıra Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent  Bostanoğlu, Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer, okul komutanları ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Okul Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Serhat Dizdaroğlu, törende bir konuşma yaptı.

Dizdaroğlu, eğitimlerini başarıyla tamamlayan 381'i Deniz Kuvvetleri ve 76'sı Sahil Güvenlik Komutanlığı adına öğrenim gören deniz astsubaylarının bugün görev yerlerine uğurlanacağını kaydederek, şunları söyledi: 

"Komutanlarım iki yıl boyunca bilgi ve becerilerinizi üstün görev anlayışı ve heyecanı içinde zaman kavramı gözetmeksizin özverinizi ortaya koyarak yarattığınız şu an karşınızda duran 469 deniz astsubayıyla ne kadar övünseniz azdır. Onları disiplinli, çalışkan, saygılı, itaatkar, ülke menfaatlerini kişisel çıkarları üstünde tutan, sorumluluk bilincine erişmiş ve geleceğe umutla bakan astsubaylar alarak yetiştirdiğiniz için sizlere sahsım, mezun olan arkadaşlarım ve aileleri adına teşekkür ediyorum. Sayın veliler ve aileler, Deniz Astsubay Okullarının kuruluşunun 125'inci yılında bu gurur tabloyu oluşturan büyük emek ve fedakarlıklarla büyüttüğünüz ve mesleğimize yönlendirdiğiniz evlatlarınız birer denizci olarak huzurunuza çıktı. Sizlere verdiğiniz değerden dolayı teşekkür ederim."

Okul birincisi astsubay Mustafa Sarı da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulunun iki yıllık yoğun eğitim ve öğretimini tamamlayan 469 astsubayın gururla mezun olduğunu söyledi.

Atatürk ilkelerinin yılmaz bekçileri ve takipçileri olarak kendilerini yurduna ve milletine adamış görev ve sorumluluklarını bilen aydın kişiler olarak yetiştiklerini belirten Sarı, başarılı birer astsubay olacaklarını ifade etti. 

Yemin ve bayrak teslim törenlerinin ardından geçit töreni yapıldı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, geçit töreninde mezun olan astsubayları selamladı, astsubay ve ailelerini tebrik etti.