Down sendromlu çocuklara bilardo kursu

Down sendromlu çocuklara bilardo kursu
Down sendromlu çocuklara bilardo kursu
YALOVA (AA) - Yalova'da, "21 Saat Farkındalık Projeleri" kapsamında down sendromlu çocuklara bilardo kursu veriliyor.Alternatif Bakış Eğitim ve...

YALOVA (AA) - Yalova'da, "21 Saat Farkındalık Projeleri" kapsamında down sendromlu çocuklara bilardo kursu veriliyor.

Alternatif Bakış Eğitim ve Kültür Derneği ile Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneğinin hazırladığı projeye, Yalova Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de destek veriyor.

21 Saat Farkındalık Projeleri koordinatörü Umut Küçükbayraktar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yalova'da yaşayan ve özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların hayata daha sağlıklı katılmalarını, sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla bu projeye başladıklarını bildirdi.

Söz konusu çocukların birçok özelliklerinin geliştirilebileceğini, onların eğitilebileceğini belirten Küçükbayraktar, "Aileler bunun farkında değil. Biz de bu konuda farkındalık oluşturabilmek amacıyla bu projeyi başlattık. Proje kapsamında bu çocuklarımızın toplumda daha fazla aramızda olmaları hedefleniyor" ifadelerini kullandı.

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı da projenin diğer derneklere örnek olmasını diledi.

El ele verilirse bu çocukların çok başarılı çalışmalar yapacağına inandığını vurgulayan Dondurmacı, "Özel çocuklarımızın marifetlerini göstermeleri amacıyla böyle bir çalışmaya başvurduk. Bu proje sayesinde özel çocuklarımız için farkındalık oluşturarak onları sosyal hayatın içinde tutarak duygusal zekalarına da etki edeceğiz. Tüm engelli çocuklarımızı projemize bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.