DP Genel Başkanı Uysal:

DP Genel Başkanı Uysal:
DP Genel Başkanı Uysal:
- "Bilgisayar tabiriyle anlatacak olursak, ülkenin topyekun bir işletim sistemi olan siyasetin, maalesef Türkiye'nin önünde bir tıkaç vazifesi olduğunu görüyoruz"

YALOVA (AA) - DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, " Bilgisayar tabiriyle anlatacak olursak, ülkenin topyekun bir işletim sistemi olan siyasetin, maalesef  Türkiye 'nin önünde bir tıkaç vazifesi olduğunu görüyoruz" dedi.

Uysal, Yalova Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda, partisinin 7'nci Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin istenilen noktada olmadığını savundu.

Türkiye'de adaletin kişiden kişiye değiştiğini ileri süren Uysal, "Bilgisayar tabiriyle anlatacak olursak, ülkenin topyekun bir işletim sistemi olan siyasetin, maalesef Türkiye'nin önünde bir tıkaç vazifesi olduğunu görüyoruz. Türkiye'de büyük sıçrama hamlelerini milletle buluşturması gerekenlerin, millete fırsatlar oluşturması gerekenlerin, milletten daha ziyade kendilerine ve kendi çocuklarına fırsatlar oluşturduklarını gördük" ifadesini kullandı.

DP olarak haziran ayındaki milletvekili genel seçimlerine hazır olduklarını vurgulayan Uysal, Yalova'yı partisi için önemli bir il olarak gördüklerini anlattı.

Bugünlerde pek çok tartışmanın içinde olunduğunu dile getiren Uysal, şöyle konuştu:

"Ülkenin sahip olduğunu değerleri, imkanları, gerçek gündemini, gerçek meselelerini konuşmamız gerekirken üzülerek ifade edeyim ki Türkiye gündeminin adeta hurafeye, safsatalara teslim olduğunu görüyoruz. Özellikle iktidarın psikolojik harekat unsurları adeta deyim yerindeyse 5'inci kol faaliyetleriyle beraber insanımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın, müteşebbislerimizin, esnafımızın, emeklilerimizin velhasıl tüm toplum kesimlerinin hem bugünkü halini hem de bugünkü haliyle beraber bir medeni ülkenin vatandaşları olarak üretilen katma değerden kendi nasibine bir fırsat eşitliği zemininde hayatlarını onurlarıyla beraber idame edebilecekleri, herkesin hukukunda emin olduğu bir Türkiye'nin mensupları olarak geleceğine güven duyacak bir Türkiye yerine maalesef bambaşka şeyleri tartışıyoruz. Bu tartışmalar, milletimizin derdine derman olacak, insanımızın müşteri haline getirdiğiniz değerlerimizde yeniden dimdik basarak yükseleceği bir zemin olmaktan daha ziyade ne kadar müşteri varsa, ne kadar birbirine bağlayan değerleri varsa bütün bu değerleri siyasetin bir rekabet unsuru haline getirdik."