Fotoğraf çekme eğitimi kursu sona erdi

Fotoğraf çekme eğitimi kursu sona erdi
Fotoğraf çekme eğitimi kursu sona erdi
YALOVA (AA) - Yalova Belediyesi ve Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği işbirliğiyle düzenlenen fotoğraf çekme eğitimini başarıyla bitiren engelli...

YALOVA (AA) - Yalova Belediyesi ve Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği işbirliğiyle düzenlenen fotoğraf çekme eğitimini başarıyla bitiren engelli kursiyerlere sertifikaları verildi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, belediye salonunda yapılan törende sık sık engelli vatandaşlarla bir araya gelmeye çalıştığını söyledi.

Hedeflerinin Yalova'yı engelli konusunda Türkiye 'nin modeli yapmak olduğunu belirten Salman " Sivil toplum kuruluşları olmadan bizim çalışmamızın tek başına bir anlamı yok. Biz belediye binasındaki engelleri tamamen kaldırdık. Ayrıca size bir müjde vermek istiyorum. İnşallah 10 güne kadar 30 civarında akülü engelli aracı Almanya 'dan Yalova'ya gelecek. Çalışması bizzat yerinde yapıldı. Son derece kaliteli araçlar seçildi" diye konuştu.

Salman daha sonra eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifika alan engelli kursiyerlere fotoğraf makinesi hediye etti.