Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
YALOVA (AA) - CHP'den Yalova Milletvekili aday adayı olan 7 kişi, parti Genel Merkezince alınan "merkez yoklaması" kararına tepki gösterdi.Kentte bir...

YALOVA (AA) - CHP 'den Yalova Milletvekili aday adayı olan 7 kişi, parti  Genel Merkezince alınan "merkez yoklaması" kararına tepki gösterdi.

Kentte bir restoranda, aday adayları Burçin Tanyürek, Taner Ozan, Orhan Koçal, Tunç Bulan, Beytullah Aydın , Fikret Demir ve İrfan Öztürk tarafından imzalanan ortak basın açıklaması okundu.

Ozan tarafından okunan açıklama, şunlar kaydedildi:

"Aday belirlenmesi sürecinde partimiz Yalova için merkez yoklaması kararı almıştır ancak bu karar, ön seçim bekleyen tüm üyelerimizde hayal kırıklığı yaratmıştır. Bizler süreç sona ermeden Yalova için kararının yeniden değerlendirmeye alınmasını Genel Merkezimizden talep ediyoruz. Bunun yanı sıra halen milletvekili olan aday adaylarının Genel Merkezimize baskı yaratmak amacı ile il ve ilçe yöneticilerini ve ilimizde seçilmiş partililerimizi zorlama ile kendisi lehine önceden hazırlanmış metne imza atmalarını istemesi ve bu imzaları Genel Merkezimize göndermesi partimizin demokratik , hukuki ve ahlaki yapısına aykırı bir davranıştır."