''Herkes İçin Sanat Projesi''

''Herkes İçin Sanat Projesi''
''Herkes İçin Sanat Projesi''
- Yalova'da maddi durumu iyi olmayan gençlere Herkes İçin Sanat Projesi kapsamında gitar kursu verilecek

YALOVA (AA) - Yalova Halk Eğitim Merkezi, Yalova Belediyesi Umut Merkezi ve müzisyen Tanju Oçar işbirliğinde maddi durumu iyi olmayan gençlere gitar öğretilmesi için Herkes İçin Sanat Projesi yapıldı.

Oçar, yaptığı açıklamada müzik yeteneği olup da maddi durumu iyi olmayan gençlere ışık olması için bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Kursta başarılı olanlara sertifika verileceğini belirten Oçar, "Çevremizdeki gençlerin kimisinin ders alabilecek maddi imkanı kimisinin de gitar alabilecek maddi durumu yok. Sırf yasadığı hayat şartlarından dolayı genç yeteneklerin yok olup gitmesine izin vermemeliyiz. Bizde bunun için Herkes İçin Sanat Projesi'ni hayata geçirdik. Gitar kursunu Yalova Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle yaptığımızdan gençler hiçbir üret ödemeyecek. Ayrıca Yalova Belediyesi Umut Merkezi'de bize hem kurs yeri hem de gitar temini edecek. Böylece maddi durumu iyi olmayan gençlerimiz burada müzik eğitimi alacak. Yaz boyunca sürecek olan kursumuza tüm gençlerimizi bekliyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  hayat

  ,

  Müzik

  ,

  eğitim

  ,

  genç

  ,

  ders