Hersek Lagün'ündeki kuşlara yem bırakıldı

Hersek Lagün'ündeki kuşlara yem bırakıldı
Hersek Lagün'ündeki kuşlara yem bırakıldı
YALOVA (AA) - Altınova ilçesindeki Hersek Lagün'ünde, olumsuz hava nedeniyle yem bulmakta zorlanan kuşlara yem bırakıldı.Doğa Koruma ve Milli...

YALOVA (AA) - Altınova ilçesindeki Hersek Lagün'ünde, olumsuz hava nedeniyle yem bulmakta zorlanan kuşlara yem bırakıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz günlerde lagünün sulak alanlarının buz tuttuğu, bunun da doğadaki tüm canlıları zor durumda bıraktığı belirtildi.

Yalova'da ağır kış şartlarından etkilenen ve yem bulmakta zorluk çeken yaban hayvanlarına yönelik yemleme çalışmalarının sürdüğü ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yalova'daki Doğa Koruma ve Milli Parklar Av Koruma ekipleri il genelinde yoğun kış şartlarının seyrettiği dönemlerde yaban hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmeleri için doğaya yem bırakma işlemleri programlı bir şekilde devam etmektedir. Altınova ilçesinde bulunan Hersek Lagünü'nün kötü hava koşulları sebebiyle buz tutması üzerine, Hersek Muhtarı Vedat Gencebay 'ın işbirliği ve katkılarıyla beslenmekte zorlanan su kuşları için, kuşlarının bulunduğu yerlere bol miktarda yem bırakıldı."