İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
YALOVA (AA) - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olmasıyla sonuçlanan terör saldırısı,...

YALOVA (AA) -  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olmasıyla sonuçlanan terör saldırısı, Yalova'da bir grup yargı mensubu ve avukat tarafından protesto edildi.

Adliyede görevli hakim, savcı ve diğer çalışanlar ile Yalova Barosuna bağlı avukatlar, bina önünde toplandı.

Grup adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan Hakim Fehmi Özdemir, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde görevi başında şehit olan Kiraz'a yönelik saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi. Özdemir, şöyle konuştu:

" Hukuk devletinin teminatı olan meslektaşlarımıza yönelik saldırıların her türlüsünü Yalova Adliyesi hakim, savcıları, personeli ve Yalova Barosu olarak şiddetle kınıyoruz. Bu tür saldırıların bağımsız Türk yargısını kendi ilke ve değerlerinden ayıramayacağını özellikle belirtmek istiyoruz. Şehit Cumhuriyet Savcımıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz. Şehidimizin ruhu şad, mekanı cennet olsun. Türk yargı teşkilatının ve tüm ulusumuzun başı sağ olsun."

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.