İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü Projesi

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü Projesi
İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü Projesi
- AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel: - "Köprünün kedi yolları bitirildi ve eylül ayında da köprünün ana kablosunun çekilmesine başlanacak"

YALOVA (AA) - AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Gebze-Orhangazi-İzmir  Otoyolu Projesi kapsamında yapılan ''İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü''nün kedi yollarının bitirildiğini, eylül ayında  ana kablolarının döşeneceğini bildirdi.

Demirel, AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve bazı belediye başkanlarıyla birlikte köprüde incelemelerde bulundu.

Demirel, burada yaptığı açıklamada, köprüde çalışmaların son hızla devam ettiğini söyledi.

Projenin sadece bölge için değil ülke içinde büyük bir kazanım olduğunu belirten Demirel, "Şimdiden projenin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Aldığımız bilgiler doğrultusunda köprünün kedi yolları bitirildi ve eylül ayında da köprünün ana kablosunun çekilmesine başlanacak. İnşallah planlandığı gibi de köprümüz 2016 Mart ayında hizmete açılacak" diye konuştu.

-Dünyanın en uzun dördüncü köprüsü

AK Parti hükümetinin ülkeye çok şey kazandırdığını ve kazandırmaya da devam edeceğini ifade eden Demirel, şunları kaydetti:

"Yapılan köprü dünyanın en uzun dördüncü köprüsü. Otoyol projesi de dünyadaki en büyükler arasında yer alıyor. Devlet yatırımıyla yapmaya kalksanız bunu yıllarca yapma imkanı olmayabilir. Hükümetimizin yaptığı çalışmalar neticesinde ve firmalarla kurduğu konsensüsle yap-işlet modeliyle inşallah belki de dünyada zaman acısından büyüklüğüne göre çok kısa bir sürede bitirilen bir proje olacak. Bu projeyle birlikte Marmara'nın Ege ve Akdeniz'e bağlantısı kolaylaşmış olacak. Bu bize ne fayda getirecek, belki yol ve trafik gibi sorunlar nedeniyle Marmara'dan Ege ve Akdeniz'e gitmeye üşenen insanlarımız çok daha seri bir şekilde buralara gidecekler. Zaman acısından büyük kazanım olarak 100  kilometrelik bir körfezi bir veya iki saat yerine 6 dakika gibi bir zamanda gececeğiz."