Kadir Gecesi

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi
- AK Parti Yalova Milletvekili Demirel: - "Kadir Gecesi'nin tüm insanlığa barış, huzur ve hayırlar getirmesini niyaz ediyorum"

YALOVA (AA) - AK  Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Kadir Gecesi'nin tüm insanlığa barış, huzur ve hayırlar getirmesini diledi.

Demirel, yaptığı açıklamada ramazan ayının 26. gününü 27. gününe bağlayan gecenin Kadir Gecesi olarak kutlandığını anımsattı.

Birlik , dayanışma ve kardeşlik duygularının daha da yoğunlaştığı ramazan ayının son günlerine yaklaşırken Kadir Gecesi'ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşadıklarını belirten Demirel, "Kadir Gecesi alemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim 'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından Müslümanlar için kutsal bir öneme sahiptir" değerlendirmesinde bulundu. 

Müslümanların, özellikle de Türk halkının bu gecenin hatırına birbirleriyle hayır yarışı içine gireceğine, yoksullarla mağdurlarla mazlumlarla ihtiyaç sahipleriyle dayanışma içinde bulunacaklarına inandığını kaydeden Demirel, "Bu vesileyle Kadir Gecesi'nin tüm insanlığa barış, huzur ve hayırlar getirmesini Allah'u tealadan niyaz ediyorum" ifadesini kullandı.