Köydes Başkanı ve Yalova Vali Yardımcısı Abban:

Köydes Başkanı ve Yalova Vali Yardımcısı Abban:
Köydes Başkanı ve Yalova Vali Yardımcısı Abban:
"Yalova merkeze bağlı 11 köye bu yıl içinde toplam 2 milyon 800 bin liralık hizmet götüreceğiz"

YALOVA (AA) - Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı (Köydes) ve Yalova Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban, "Yalova merkeze bağlı 11 köye bu yıl içinde toplam 2 milyon 800 bin liralık hizmet götüreceğiz" dedi.

Abban, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel ve Esadiye Köyü Muhtar Vekili Şabettin Özden ile beraber Köydes tarafından Esadiye köyünde yapılan yatırımları inceledi.

Köyde bir kahvehanede yapılan kahvaltılı basın toplantısında konuşan Abban, Esadiye Köyü'ne 10 yılda 171 bin lira yatırım yapılırken sadece bu yıl 330 bin lira yatırım yapılacağını söyledi.

Yalova'daki hiçbir köyde içme suyu probleminin olmadığını belirten Abban, "Tüm köylerimize yedek içme suyu kuyuları açmak içinde sondaj çalışması yapıyoruz. Yalova İl Özel İdaresi'nin desteğiyle köylerimizin kanalizasyon, yol, köy konağı ve mezarlık istinat davarları gibi sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Yalova merkeze bağlı 11 köye bu yıl içinde toplam 2 milyon 800 bin liralık hizmet götüreceğiz. Bu çalışmalarımızın bir kısmı bitti bir kısmı yapılıyor ve bir kısmı da ihale aşamasına geldi. Amacımız köylerimizi daha yaşanılabilir yerler haline getirmektir. Tabi bu hizmetlerin gelmesinde en büyük pay Yalova Valimiz Selim Cebiroğlu'na aittir" diye konuştu.

Demirel de Yalova'daki köylerin kalkınması ve gelişmesi için gerekli çalışmaların hızlı bir şekilde yapıldığını ifade etti.

Özden ise, yapılan yatırımları güzel bulduklarını belirterek bu yatırımların gelmesinden dolayı Yalova Valimiz Selim Cebiroğlu'na teşekkür etti.

Abbay daha sonra köy konağı, parke taşı döşemesi, mezarlık istinat duvarı ve içme suyu sondaj gibi köye yapılan çalışmaları inceledi.


  ETİKETLER:

  Yatırım

  ,

  Köy

  ,

  lira

  ,

  Mezarlık

  ,

  ihale

  ,

  hizmet

  ,

  yaşar