Marmara için sağanak uyarısı

Marmara için sağanak uyarısı
Marmara için sağanak uyarısı
- Akşam başlayıp gece yarısı tüm bölgeyi etkisi altına alması beklenen yağışın, yarın öğleden sonra bölgeyi terk edeceği, sıcaklıkların da 6 derece kadar düşeceği tahmin ediliyor

İSTANBUL (AA) - Marmara Bölgesi'nin  akşam saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanağın etkisi altına girmesi bekleniyor.   

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Balkanlar'dan gelen ve akşam Trakya'da görülmesi beklenen gök gürültülü sağanağın, gece başta İstanbul olmak üzere bölgenin tamamını etkisi altına alması öngörülüyor. 

Yağışların, akşam ve gece Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da, gece ve sabah ise İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Sakarya çevrelerinde etkili olması bekleniyor.  

Sabah saatlerinde etkisini kaybedecek yağışlı havanın öğleden itibaren bölgeyi terk ederek, batı ve doğu bölgelerde etkili olacağı, sağanak boyunca metrekareye saatte 20-50 kilogram yağış düşeceği tahmin ediliyor. 

Bugün ortalama 26 derece ile mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların, yağışlı havanın ardından 20 derecelere kadar düşmesi, cumartesiden itibaren yaklaşık 2 derece artacak sıcaklıkların 3-4 gün boyunca böyle devam etmesi öngörülüyor.