MHP Yalova İl Başkanı Topçular:

MHP Yalova İl Başkanı Topçular:
MHP Yalova İl Başkanı Topçular:
- "Haziran ayında yapılan seçimlerde MHP yüzde 20 oy alarak Yalova'da oyunu en fazla yükselten parti olmuştur"

YALOVA (AA) -  MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, "Haziran ayında yapılan seçimlerde MHP yüzde 20 oy alarak Yalova'da oyunu en fazla yükselten parti olmuştur" dedi.

Topçular, il binasında yaptığı basın toplantısında 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Yalova halkının son seçimde MHP'ye büyük teveccüh gösterdiğini belirten Topçular, "7 Haziran'da yapılan seçimlerde MHP yüzde 20 oy alarak Yalova'da oyunu en fazla yükselten parti olmuştur. Bu seçimde AK Parti ve CHP büyük düşüş yaşamıştır. 1 Kasım'da yapılacak genel seçim için de Yalova'da milletvekili adayımızı daha belirlemedik. İlk olarak bir önceki seçimde adayımız olan Ünlem Üstel'e teklifi yapacağız.  Üstel'den alacağımız yanıta göre de  milletvekili aday çalışmalarımızı yürüteceğiz. Hedefimiz bu seçimde MHP'den meclise bir tane milletvekili göndermektir" diye konuştu.

MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'in Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul etmesini de değerlendiren Topçular, şunları kaydetti:

"Dün Tuğrul Türkeş'in AK Parti 'nin kabinesinde görev alacağını duyduk. Türkeş, rahmetli başbuğumuzun (Alpaslan Türkeş) soyadını taşıyabilir ama başbuğumuzun misyonunu ve emanetine sahip çıkamıyorsa sadece soyadını taşımakla kalır. Yani bu MHP için bir şok değildir. Bizim için olağanüstü bir durum değildir. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli 'nin 'bizde partili yok dava adamları var. Dava adamları ne alınır ne de satılır' sözüne  katılıyorum. Ayrıca bu seçimden çok iyi bir sonuç alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."