Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve Yalova'dan AK Parti 25. dönem milletvekili seçilen Fikri Demirel, seçimler hakkında açıklama yaptı

YALOVA (AA) - AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve Yalova'dan  AK Parti 25. dönem milletvekili seçilen Fikri Demirel, seçimler hakkında açıklama yaptı.

Öztabak, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında genel seçimlerde iki aylık bir seçim çalışması yürüterek her kesime ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

Genel seçimlerde Yalova'da yüzde 39.76 oran ile birinci parti olarak çıktıklarını hatırlatan Öztabak, "Tabloya baktığımız zaman Yalova teşkilatları bu seçimde net bir başarı elde etmiştir. Yaptığımız analizler neticesinde Yalova'da bugüne kadar yapılmış seçimlerde Türkiye ortalamasına en yakın sonucu elde ettik. Yalova başarı göstermiştir. Türkiye'de AK Parti, birinci parti olarak seçimden çıkmıştır. Bu oy, AK Parti'nin düşük oy almasından kaynaklanan bir şey değildir. Milletvekili seçiminde belirli bölgelerde başka partiye yoğunlaşma olduğu için o bölgelerde AK Parti'nin daha önce almış olduğu milletvekili sayısına ulaşamamış olmaktan kaynaklanmaktadır. Teşkilatlarımız her zaman olduğu gibi canla başla çalışmaya devam edecektir" diye konuştu.

Demirel de Yalova'da 2 ay boyunca çok düzeyli, herhangi bir taşkınlığa sebebiyet vermeden çalışma yaptıklarını kaydetti.

Yalova'da seçimlerde çıkan tablonun ülke genelindeki tabloyla aynı olduğunu belirten Demirel, "İnanıyorum ki önümüzdeki ilk genel seçimde bu millet, AK Parti'yi yeniden iktidara taşıyacaktır. Türkiye'nin 13 yılda geldiği nokta ortadadır. Bunu hiç kimse inkar edemez. Seçimin ardından çıkan sonuca da hepimiz saygı duyuyoruz" dedi.