Otistik çocuklar için Kocaeli'nden Yalova'ya yürüdü

Otistik çocuklar için Kocaeli'nden Yalova'ya yürüdü
Otistik çocuklar için Kocaeli'nden Yalova'ya yürüdü
- Hakan Pekzorlu, otizme dikkati çekmek için Kocaeli'nden Yalova'ya yürüyüş gerçekleştirdi

YALOVA (AA) - Geçtiğimiz yıllarda Çölyak ve PKU hastaları için Kocaeli-İzmit'ten İzmir 'e yürüyüş yapan Hakan Pekzorlu, bu kez otistik çocuklar için İzmit'ten Yalova'ya yürüyüşünü tamamladı.

Hakan Pekzorlu, "Otizmin Farkındayım Ya Siz" sloganıyla Cumartesi günü yola çıktığı İzmit'ten Yalova'ya ulaşarak yürüyüşünü tamamladı. Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği adına yürüyüş yapan Pekzorlu'yu, Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği yönetimi ve üyeleri Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde karşıladı.

Ardından da Cumhuriyet Caddesi'nden başlayarak kent sokaklarında bir yürüyüş gerçekleştirildi.

3 günde yürüyüşünü tamamlayan Hakan Pekzorlu bu işe gönül verdiğini dile getirerek, "Gönüllük esasına göre yapıyorum bu işi. Başımıza gelmeden herkesi gönüllü olmasına çalışıyorum. Esas benim amacım otizmin farkındalığına vardırmak. Herkesi gönüllü olmaya davet ediyorum. Bunun maneviyatı çok önemli" ifadesini kullandı.

Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Genel Başkanı Murat Arslanhan, Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği Başkanı İlkin Kılıçaslan ve Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacıoğulları da Yalova'daki yürüyüşe katıldı.