Otistik çocuklar için Kocaeli'nden Yalova'ya yürüyüş

Otistik çocuklar için Kocaeli'nden Yalova'ya yürüyüş
Otistik çocuklar için Kocaeli'nden Yalova'ya yürüyüş
YALOVA (AA) - Kocaeli'nden Yalova'ya "Otizmin Farkındayım" etkinliği çerçevesinde yürüyerek gelen Hakan Pekzorlu, Belediye Başkanı Vefa Salman'ı...

YALOVA (AA) - Kocaeli'nden Yalova'ya "Otizmin Farkındayım" etkinliği çerçevesinde yürüyerek gelen Hakan Pekzorlu, Belediye Başkanı Vefa Salman'ı ziyaret etti.

Salman, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yalova'nın engellilere yönelik çalışmalarda pilot il olabileceğini söyledi.

Yalova'nın engellilere yönelik çalışmalarda örnek olması için daha çok çalışacaklarını belirten Salman, "Engelli çocuklarımız için 'Engelsiz Cafe' yapıyoruz. Engellilerimiz için bir tane akülü araç şarj istasyonu varken üç taneye çıkardık. Bunun yanında yollarımızı engellilere göre dizayn etmeye başladık çünkü bu insanlar sadece annesinin, babasının evladı değil hepimizin evladı. Onların yaşamını kolaylaştırmak hepimizin görevi" diye konuştu.

Salman daha sonra kampanya kapsamında hazırlanan yelek ve önlüğü giyerek otizm farkındalığına destek oldu.

Ziyarette, Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOÇDER) Başkanı İlkin Kılıçaslan, Gölcük Engelliler Derneği Kurucu Başkanı Emine Cebeci, Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı,  Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan ve otistik çocuklar ile aileleri katıldı.