Otistik çocuklar trafik polisi oldu, Vali'yi durdurdu

Otistik çocuklar trafik polisi oldu, Vali'yi durdurdu
Otistik çocuklar trafik polisi oldu, Vali'yi durdurdu
- Yalova'da Trafik Haftası nedeniyle otistik çocuklar bir süreliğine trafik polisi oldu. Etkinlik sırasında bölgeden geçen Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun makam aracını durduran çocuklar uygulama yaptı

YALOVA (AA) - Yalova'da Trafik Haftası nedeniyle otistik çocuklar bir süreliğine trafik polisi oldu. Etkinlik sırasında bölgeden geçen Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun aracını durduran çocuklar uygulama yaptı.

Yalova'da Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında İbn-i Sina Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi'nin otizmli öğrencileri trafik polisi olarak araçları ve sürücüleri denetledi. Cumhuriyet Meydanı'nda trafik uygulaması yaparak, araç sürücülerinden evraklarını isteyen otistik çocuklar, verdikleri broşürlerle de trafik kurallarına uymanın hayati önem taşıdığını hatırlattı.

Öğrenciler öte yandan uygulama sırasında bölgeden geçen Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun makam aracını da durdurdu. Cebiroğlu, araçtan inerek öğrencilerle selamlaştı. Cebiroğlu, burada yaptığı konuşmada, "Sizlerin uyarılarını dikkate alacağım. Trafik kurallarına ben de uyuyorum. Sizlere başarılar diliyorum" ifadesini kullandı.


    ETİKETLER:

    eğitim