Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
- Yalova'da sağlık çalışanları, saldırıya tepki amacıyla 15 dakikalığına iş bırakma eylemi yaptı

YALOVA (AA) - Samsun 'da Opr. Dr. Kamil Furtun'un görevi başında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesi Yalova'da protesto edildi.

Yalova Devlet Hastanesi çalışanları, hastane bahçesinde Furtun ve daha önce öldürülen sağlık çalışanları için saygı duruşunda bulundu.

Grup adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan Başhekim Yardımcısı Dr. Yıldırım Temir,  sağlık çalışanlarına şiddetin vahşi ve alçakça bir örneğinin Samsun'da da yaşadığını söyledi.

Furtun'un böyle bir olay sonucu hayatını kaybetmesinden duydukları üzüntüyü dile getiren Temir, şunları kaydetti:

"Bu menfur saldırı, şiddetin toplumumuzu ne denli etkisi altına aldığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Yüreklerimizi dağlayan, sağlık camiası olarak bizleri derinden yaralayan bu vahşice saldırıyı yapanları lanetliyor, en ağır cezayı almaları gerektiğini buradan ifade ediyoruz. Gecesini gündüzünü insanların hayatını kurtarmaya adayan sağlık çalışanlarımıza yönelik gerçekleştirilen bu saldırıların önüne geçilmesi amacıyla bir dizi tedbirler alınmasına rağmen şiddetin önüne geçilememiştir. Hastanelerimizi hizmet üretmez hale getiren bu saldırılara bir yenisinin daha eklenmemesi için devletin alacağı tedbirler kadar, toplumun tüm kesimlerinin sağlık çalışanlarına sahip çıkması da büyük önem arz ediyor."


  ETİKETLER:

  SAMSUN

  ,

  Protesto

  ,

  saldırı

  ,

  başhekim

  ,

  dizi

  ,

  hizmet