Sokak hayvanlarına "yem pati" makinesi

Sokak hayvanlarına "yem pati" makinesi
Sokak hayvanlarına "yem pati" makinesi
YALOVA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Yalova Şube Müdürlüğü tarafından sokak hayvanları için "yem pati" makineleri konulmaya...

YALOVA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Yalova Şube Müdürlüğü tarafından sokak hayvanları için "yem pati" makineleri konulmaya başlandı.

Şube Müdürü Nevzat Alğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sokak hayvanları ve doğada yaşayan hayvanların beslenmesine yönelik çözümler üretmeye çalıştıklarını belirtti.

Yalova Belediyesinin gösterdiği Cumhuriyet Meydanı'nın yan tarafındaki yere sokak hayvanları için "yem pati" makinesi monte ettiklerini bildiren Alğan, "Yem pati makinesi, atılan plastik şişeler sayesinde çalışıyor. Her atılan plastik şişe sonucu makinede bulunan yemler kaplara dökülüyor. Bu şekilde vatandaşlar hem plastik şişelerin toplanmasına katkı vermiş hem de hayvanların beslenmesine yardım etmiş oluyorlar. Tüm vatandaşları bu projemize destek vermeye bekliyorum. Bunu diğer ilçelere de koymayı istiyoruz" diye konuştu.