Tatilciler dönüş yolunda

Tatilciler dönüş yolunda
Tatilciler dönüş yolunda
- Ege ve Akdeniz bölgelerinden dönüşe geçen ve deniz ulaşımını tercih eden tatilciler, Yalova'daki Topçular Feribot İskelesi'nde uzun araç kuyruklarına neden oldu

YALOVA (AA) - Ege ve Akdeniz bölgelerinden Kurban Bayramı'nın sona ermesinin ardından dönüşe geçen ve deniz ulaşımını tercih eden tatilciler, Yalova'daki Topçular Feribot İskelesi'nde uzun araç kuyrukları oluşturdu. 

Topçular Feribot İskelesi'nde, 25 Eylül Cuma günü akşam saatlerinde itibaren başlayan yoğunluk, artarak devam ediyor. Tatil dönüşünü son güne bırakan tatilcilerin kullandıkları araçlar nedeniyle, iskele alanı tamamen dolarken, gişelerde de uzun kuyruklar meydana geldi.

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) ise yoğunluğu dikkati alarak 12 olan feribot sayısını 18'e çıkardı.

İDO Bölge Sorumlusu Aşkın Lermi, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugünkü yoğunluğun sabah saat 10.00'dan itibaren başladığını belirterek, "Alanımız dolu. Alanda çok bekleme süremiz yok. 25-30 dakika süresinde alana giren araçlarımız gemiye binmiş ve karşıya yolculuğa başlamış oluyor. Biz aslında Cuma gününden başladık yoğunluğa. Cuma günü 15 bine yakın vasıta geçirdik. Dün bunu 22 binle tamamladık. Bugün şuanda 12-13 bin araç geçirdik ve bugün 35 bin aracın geçmesini tahmin ediyoruz. Ona göre hazırlıklarımızı yaptık" diye konuştu.