Termal'de bayram tatili yoğunluğu

Termal'de bayram tatili yoğunluğu
Termal'de bayram tatili yoğunluğu
YALOVA (AA) - Yalova'nın, doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Termal'deki tesislerde, kamu çalışanlarına 2,5 gün idari izin verilmesiyle...

YALOVA (AA) - Yalova'nın, doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Termal'deki tesislerde, kamu çalışanlarına 2,5 gün idari izin verilmesiyle 9 güne çıkan Kurban Bayramı tatilinde şimdilik yüzde 95 doluluk oranına ulaşıldı.

Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye yılın dört mevsiminde ziyaretçi akını olduğunu söyledi.

Bayram dolayısıyla ilçeye gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten Atik, " Türkiye 'nin en önemli tatil merkezlerinden biri olan ilçemizde otellerde doluluk oranı yüzde 95 oldu. İlçemizde bu bayramda Ortadoğulu ve Rus turistler ağırlıkta. Allah izin verirse yine bu bayram boyunca turistlerimize en üst seviyede hizmetlerimizi sunacağız" dedi.

Atik, Termal'in insan sağlığı bakımından şifa kaynağı olduğuna dikkat çekti.

Belediye Başkanı Atik, şöyle konuştu:

"İnsanlarımız kaplıcaya gider, ormanda yürüyüş yapar. Tabii ki Termal'de gürültü yoktur. Sivrisinek ve karasinek yoktur. Oksijen vardır. Yeşil vardır. Doğa vardır. Trafiğin keşmekeşliği yoktur. Dolayısıyla Termal insanımız ve Termal'e gelen insanlarımız bu güzelliklerden sorunsuz bir şekilde faydalanırlar. Şunu üstüne basarak söylemek istiyorum; Termal'de her köşe bir cennettir. Termal'e gelmeden insanların 'Tatile gittim, dinlendim' deme şansı yok. Doğal kaynakları, manzaraları ve tarihi yerleriyle burası turistleri büyülüyor. Termal'de insanların, çocuk çocuğuyla yani ailece çok rahat bir ortamda, çok sağlıklı, huzurlu ve emniyetli bir ortamda tatil geçirebilme şanları bugün , yarın ve her zaman olacak."