Termal'de yemek sonrası 42 öğrenci fenalaştı

Termal'de yemek sonrası 42 öğrenci fenalaştı
Termal'de yemek sonrası 42 öğrenci fenalaştı
YALOVA (AA) - Termal Fen Lisesinden 42 öğrenci, mide bulantısı nedeniyle ayrı zamanlarda gittikleri Yalova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı....

YALOVA (AA) - Termal Fen Lisesinden 42 öğrenci , mide bulantısı nedeniyle ayrı zamanlarda gittikleri Yalova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Bu öğrencilerden bazıları taburcu edildi.

Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu 42 öğrencinin besin etkilenmesine maruz kaldığını söyledi.

Bu öğrencilerin, mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvurduğunu belirten Küçükyılmaz, "İlk kontrollerde öğrencilerimizin herhangi ciddi bir durumlarının olmadığı, besin etkilenmesine bağlı mide bulantısı yaşadıkları öğrenildi. Henüz rahatsızlıklarının durumu tam olarak tespit edilemedi. Mevcut öğrencilerimiz müşahedede tutuldu ve çoğu öğrenci taburcu edilerek, derslerini takip etmeleri için okullarına döndü. Müşahede altındaki öğrencilerimiz sadece kontrol ve tedbir amaçlı hastanemizde tutuldu" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete de konunun araştırıldığını, olayın zehirlenmeden kaynaklanmadığını ifade etti.

Bu arada, Mete ve Yalova Devlet Hastanesi yöneticilerinden Dr. Hakan Sezen, hastanede gözlem altında tutulan öğrencilere ziyarette bulundu. Bu öğrencilerin, kontrollerinin tamamlanmasından sonra taburcu edileceği öğrenildi.


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Öğrenci

  ,

  gözlem

  ,

  eğitim

  ,

  termal