"Türk Yıldızları" Yalova semalarında uçacak

"Türk Yıldızları" Yalova semalarında uçacak
"Türk Yıldızları" Yalova semalarında uçacak
- Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi'nin gösteri uçuşu 8 Ağustos'ta gerçekleştirilecek

YALOVA (AA) - Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi "Türk Yıldızları" tarafından 8 Ağustos 'ta Yalova'da gösteri uçuşu yapılacak.

Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban başkanlığında Valilik'te düzenlenen toplantıda, Türk Yıldızları'nın gösteri uçuşu için yapılacak hazırlıklar ele alındı.

Timin filo komutanı Binbaşı Şenol Çetin, toplantıda yaptığı konuşmada, Türk Yıldızları'nın Türkiye 'nin gururu olduğunu söyledi.

Yalova'da 2000 yılında bir gösteri yapıldığını hatırlatan Çetin, şöyle konuştu:

"Türk Yıldızları'na her yıl gerek yurt içi gerekse yurt dışından olmak üzere 200 gösteri isteği yapılıyor ancak bunların 20'sini gerçekleştirebiliyoruz. Gösterinin 4 veya 5 uçakla bir çevre takımı oluyor. Ardından 7 uçakla bir provost oluyor ve ardından da 7 uçakla gösteri yapıyoruz. Bir gösteri uçuşunun bize sadece yakıt maliyeti 200 bin lira oluyor. Buna personel ve diğer masraflar dahil değil. Yani oldukça maliyetli bir gösteri yapıyoruz. Tabii bir yılda 20 gösteri yapıyoruz ama bunların yarısını milli bayramlarda, yarısını da gelen istekler üzerine yapıyoruz. İnşallah bir aksilik olmazsa 8 Ağustos'ta burada güzel bir gösteri sunacağız."

Abban da Türk Yıldızları'nı Yalova'da ağırlamaktan mutlu olacaklarını vurguladı.