Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası

Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası
Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası
- Yalova'da düzenlenen şampiyonada ilk müsabakalar yapıldı

YALOVA (AA) - ? Türkiye Karate Federasyonu'nun faaliyet takviminde yer alan ve Yalova Valiliği ile Yalova Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası başladı.

Yalova 90. Yıl Spor Salonu'ndaki şampiyonanın ilk gününde, 1999 ile 2001 yılları arası doğumlu ümit sporcular, kata ve kumite branşlarında mücadele ediyor.

Kata elemeleri sonunda kızlar ve erkeklerde madalyalar sahiplerini buldu. İstanbul 'da iki yıl önce üçüncülük elde eden Hatice Başkaya, geçen yılın finalisti Rumeysa Yazgaç'ı finalde 5-0 mağlup ederek ferdi kariyerinin ilk Türkiye şampiyonluğu elde etti.

Erkekler kata finalinde Selahattin Güngel ile Gökay İlgezdi altın madalya için mücadele verdi. Geçen yılın iki bronz madalyalı sporcusunun mücadelesini 3-2 kazanan 15 yaşındaki Selahattin Güngel, Uluslararası Boğaziçi Açık ve İstanbul Open turnuvalarının ardından ümitler ferdi kata dalında üçüncü kez birincilik kazandı.

Şampiyonanın akşam seansında ise kumitede kızlarda 47, 54 ve +54 kilo, erkeklerde ise 52, 57, 63, 70 ve +70 kiloda madalyalar sahiplerini bulacak.

Türkiye'nin 44 ilinden 531 kız, 755 erkek sporcunun yarıştığı müsabakalar 19 Eylül'de sona erecek.