Vali Hanım Çileği'nde bu yıl hedef 550 ton

Vali Hanım Çileği'nde bu yıl hedef 550 ton
Vali Hanım Çileği'nde bu yıl hedef 550 ton
- Sermayecik Köyü Muhtarı ve Çilek Üreticileri Birliği Başkanı Çiftçi: - "Gecen yıl toplam 400 ton Vali Hanım Çileği üretirken bu yıl bu rakamın 550 ton olmasını bekliyoruz"

YALOVA (AA) - Sermayecik Köyü Muhtarı ve Çilek Üreticileri Birliği Başkanı Resül Çiftçi, "Gecen yıl toplam 400 ton Vali Hanım Çileği üretirken bu yıl bu rakamın 550 ton olmasını bekliyoruz" dedi.

Çiftçi, yaptığı açıklamada köyde 50 üretici tarafından halk arasında Vali Hanım Çileği olarak bilinen San Anderas Çileği'nin üretimini yaptıklarını söyledi.

Bu yıl ürünün fiyatından memnun kaldıklarını belirten Çiftçi, "Şuana kadar Vali Hanım Çileği'nde 400 ton üretim sağladık. Gecen yıl toplam 400 ton Vali Hanım Çileği üretirken bu yıl bu rakamın 550 ton olmasını bekliyoruz. 3 yıldır ürettiğimiz çileğimizin namı her gecen gün artıyor. Burada ürettiğimiz ürünler büyük oteller, büyük alışveriş merkezleri ve tatil köyleri gibi yerlere gönderiliyor. Zaten ürünümüz ham kaliteli hem de güzel olduğu için tarladayken satılıyor" diye konuştu.


    ETİKETLER:

    Tatil

    ,

    Alışveriş