YAKAB ve Altınova Belediye Başkanı Metin Oral:

YAKAB ve Altınova Belediye Başkanı Metin Oral:
YAKAB ve Altınova Belediye Başkanı Metin Oral:
- "Denizçalı köyü yakınlarında 2008 yılında kurulan Yalova Katı Atık Düzenli Depolama Alanı yapılan çalışmalarla modern hale getirildi"

YALOVA (AA) - Yalova İli Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (YAKAB) ve Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, "Denizçalı köyü yakınlarında 2008 yılında kurulan Yalova Katı Atık Düzenli Depolama Alanı yapılan çalışmalarla modern hale getirildi" dedi.

Oral, TEMA Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan ve Dünya Ekolojik Yaşamı Sürdürme Derneği (DEKODER) Başkanı Köksal Ketenci ile depo alanını inceledi.

Çalışmalarla ilgili gazetecilere açıklama yapan Oral, alanın modern hale getirilmesi için çok çalıştıklarını söyledi.

Oral, şöyle konuştu:

"Denizçalı köyü yakınlarında 2008 yılında kurulan Yalova Katı Atık Düzenli Depolama Alanı yapılan çalışmalarla modern hale getirildi. Buraya gaz birikimlerini önleyecek bacalar konuldu. Dökülen çöpler her gün düzenli örtülmeye başlandı. Kaçak çöp ve moloz girişi engellendi. Çıkan araçlar yıkanmaya başlandı. Bir tesis müdürü ve çevre mühendisi atanarak kadrolaşma sağlandı. Çöp alanında ve çöp kamyonlarında biriken pis sular tankerlerle taşınarak arıtma tesislerine gitmesi sağlanıyordu. Şimdi 4 kilometrelik bir boru hattı döşenerek direkt Yalova arıtma sistemine bağlanacak. Tabii eksiklerimiz olabilir ancak depolama alanı düzene girdi. Çöplük alanımız doldu. Acilen aynı yerin yanındaki yeni alanı hizmete sokmalıyız."

Tezcan da günlük ortalama 280 ton çöpün düzenli bir şekilde yerin altına alındığını ve çalışmanın başarılı olduğunu ifade etti.

Ketenci ise çalışmayı başarılı bulduğunu ve çöplerin azaltılması için vatandaşların bilinçlendirilmesi gerektiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Modern

  ,

  açıklama

  ,

  kaçak