Yalnızlığa son projesi

Yalnızlığa son projesi
Yalnızlığa son projesi
- Yalova Belediyesi ve Yalova Üniversitesi işbirliğiyle yaşlılar arasında iletişimin sağlanması için "Yalnızlığa Son Projesi" düzenlendi

YALOVA (AA) - Yalova Belediyesi ve Yalova Üniversitesi işbirliğiyle yaşlılar arasında iletişimin sağlanması için "Yalnızlığa Son Projesi" düzenlendi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, bir restoranda düzenlenen tanıtım programında Yalnızlığa Son Projesi kapsamında yaşlıların birbirleriyle telefonla iletişim kurması için her mahalleden yedi kişinin katılımıyla zincirler oluşturulacağını söyledi.

Proje kapsamında üniversite öğrencilerinin de hem yaşlı vatandaşlara yardım edeceğini hem de para kazanacağını belirten Salman, "Oluşturacağımız zincire dahil olan büyüklerimizden ricam birbirleriyle irtibatlarını kesmesinler. Sürekli birbirleriyle konuşsunlar sohbet etsinler. Büyüklerimiz bizim için çok önemli ve onların yalnız kalmalarını istemiyoruz. Bende üzerime ne düşüyorsa yapmaya çalışacağım" diye konuştu.

Programa CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, üniversite öğretim görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.